طنین نوای ملکوتی موذنان دانشگاه ها و مدارس رشت در آموزشکده سمارشت
۱۳۹۸ سي ارديبهشت

به گزارش روابط عمومی سما واحد رشت، نوای ملکوتی موذنان دانشگاه ها و مدارس شهرستان رشت در آموزشکده فنی وحرفه ای سمارشت طنین اندازشد.

نهمین دوره مسابقات اذان دانشجویی دانشگاه های شهرستان رشت و سومین دوره اذان دآنش آموزان مقطع متوسطه این شهر ویژه گرامی داشت شهدای مدافع حرم به میزبانی سما واحد رشت برگزار شد.

در آیین اختتامیه این مسابقات معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با تبریک ماه مبارک رمضان و تشکر از دست اندرکاران برگزاری این مسابقات با بیان اینکه اذان دعوت به سوی عبادت و بندگی خداوند است اظهار کرد: اذان‌ آدمي‌ را به‌ ياد خدا مي‌اندازد و با بزرگي‌ و عظمت‌ او آشنا مي‌سازد.

DSC_0162 (2304 x 1536).jpg

محمد نیک پسند با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص)« هر كس صاحب فرزندي شد در گوش راست كودكش اذان و در گوش چپ او اقامه بگويد تا از شر شيطان در امان باشد» بیان کرد: اين دستور رسول اكرم (ص) نشان از معنای واقعی تربیت است که انسان از رذایل اخلاقی به دور؛ و به کرامت اخلاقی نایل خواهد شد.

DSC_0142 (2304 x 1536).jpg

وی با بیان اینکه جای بسیار سعادت و خوشبختی است که سما افتخار دارد میزبان مسابقات اذان دانش آموزی و دانشجویی مدارس و دانشگاه های شهرستان رشت باشد افزود: ندای مقدس اذان انسان را آماده می کند تا بندگی کامل خداوند را بپذیرد و عمل کند و اذان یعنی قبول بندگی.

DSC_0104 (2304 x 1536).jpg


در ادامه این مراسم مدیر فرهنگی آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت با بیان اینکه دراین دوره از مسابقات 29 نفر دانش آموز از مدارس مقطع متوسطه و 19   نفر دانشجو از دانشگاه های شهر رشت حضور داشتند افزود:   در بخش دانشجویی  محمد رسول اجتماعی از دانشگاه گیلان، فرزاد بشارتی از دانشگاه آزاد اسلامی رشت و رضا امیدی از دانشگاه گیلان به ترتیب مقام های نخست  تا سوم را کسب نمودند.

DSC_0172 (2304 x 1536).jpg

رقیه پور مقدم ادامه داد: در بخش دانش آموزی در مقطع متوسطه دوره اول امیرحسین بذرکار از مدرسه معلم رتبه اول، مهدی نجفی نیا از مدرسه میثم رتبه دوم و  امیر علی خوبرو از مدرسه معلم مقام سوم  را بدست آورد.

مدیر فرهنگی آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت افزود: در مقطع متوسطه دوره دوم  امیر حسین پاک منش و مجتبی خوشرفتار از دبیرستان شاهد کمیل مقام های نخست و دوم  و معراج قدیانی از مدرسه المپیک مقام  سوم را  کسب کرد.

 

نظرات کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست !
ارسال نظر
نام : (الزامي)
پست الکترونیکی : (الزامي) (مثال : yourname@domain.com)
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردينWednesday, April 01, 2020اِلأَربِعا ٧ شعبان ١٤٤١
نظر سنجی
نظر شما در مورد امکانات اضافه شده به وب سايت چيست ؟




تعداد شرکت کنندگان 7537 نفر
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 5
تعداد بازدیدکنندگان ديروز : 599
تعداد بازدیدکنندگان در هفته : 4528
تعداد بازدیدکنندگان در ماه : 20341
تعداد بازدیدکنندگان در سال : 264653
تعداد کل بازدیدکنندگان : 2701943
تعداد کاربران آنلاین : 5
سايتهای مرتبط
صفحه اصلي | گروههای آموزشی | جزوات و مقالات | اساتید آموزشکده | نظرات و پيشنهادات
کليه حقوق براي آموزشکده فني و حرفه اي سما واحد رشت محفوظ مي باشد.